Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čeká mě měsíc s Pohlreichem

18. 11. 2009

Když jsem si minulý týden koupila knížku Bravo, šéfe, která je plná Pohlreichových receptů, hned jsem se rozhodla, že se jí musím provařit.

Jenže uběhlo asi 10 dní a já servírovala stále známá jídla. Občas na mě Pohlreichovo milé očko vykouklo z obálky knížky, celou dobu se mi totiž válela v kabelce. Tam jsem ji měla pro případ, že bych snad chtěla suroviny na nějaké veledílo přece jen nakoupit. Ale pořád jsem měla do vaření ještě dost daleko.

V úterý, byl zrovna státní svátek, běžel zase v TV Zdeněk a jeho pořad. A já znovu dostala chuť na nějakou mňamku provedenou v jeho stylu.Obrazek

A tak přišel pravý čas vytáhnout knížku, ze které přímo sálá chuť ryb a čerstvých bylinek, a znovu koketovat s myšlenkou VAŘIT. Na druhý, poněkud hlubší pohled se mi už všechny recepty nezdály tak jednoduché, jako když jsem knihou nadšeně listovala hned cestou domů z knihkupectví. V tramvaji (nebo čím jsem to vlastně jela), daleko od plotny, se jeví i to nejtěžší jídlo jako jednoduchá míchaná vajíčka.

Přesto všechno jsem neodolala a vsadila se. S přítelem, i sama se sebou. Do Vánoc musím CELOU (ano, naprosto celou) knížku uvařit. Chci recept za receptem, krok za krokem, ukuchtit všech 30 receptů z knížky Bravo, šéfe.

Zatímco všichni budou v následujících několika týdnech šílet z vánočního pečení, úklidu a nakupování dárků (mimochodem, miluji Vánoce), já si budu v kuchyně hrát s krevetkami (mořské plody mi nechutnají), jahodami Sabayone (v zimě jahody?!?), kuřetem na pivu (nesnáším pivo), předkrmem s řepou a kozím sýrem (přítel sýr vůbec nejí) a s humrovými ravioly (proboha, dá se ta klepetatá potvora koupit v Tesku?).

Doufám, že to nedopadne tak, že budu poslední den vařit 10 receptů najednou.

Moje odměna bude opět Pohlreich. Pokud se mi podaří můj projekt dokončit, půjdu k "pravému" Pohlreichovi na velkou večeři. Paráda, těším se už teď!

Všechny vás zvu na můj MĚSÍC S POHLREICHEM. Budu vám práskat, jak snadno-obtížně se mi vaří, do čeho se příště už nebudu pouštět a kterou dobrotu pravidelně zařadím na svůj stůl. I na kolik jídlo vyjde (třeba takový mořský vlk s limetovým glazé určitě nevyjde na dvacku :-)

A pokud se mi bude dařit, v příštím roce se provařím třeba Sandtnerovou...

Držte mi pěsti. Sejdeme se u plotny... :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak to dopadlo?

(Olga, 6. 2. 2011 20:20)

Asi se nezdařilo, že? Škoda, přála bych Vám to.

Nie je to strata casu?

(Mario, 4. 12. 2009 13:07)

Neviem, ale z clanku sa mi zda, ze "kucharka" nema ziadny (pozitivny) vztah k receptom v knihe.
Ale ako medialne promo je to celkom fajn napad. Aj ked mam pocit, ze som ho uz niekde videl ;-)
Kazdopadne drzim paste! :)

Držím pěsti

(Kachna, 20. 11. 2009 18:51)

Ahoj Míšo, pěkný bič sis na sebe ušila, ale držím ti pěsti ať to zvládneš levou zadní:)
A kde máme první recept, co jsi kuchtila? Šup šup, ať tě můžu pochválit a inspirovat se:)